zdjęcie ciąza.jpg

JOGA PRENATALNA

Zajęcia skierowane są do kobiet od 12 tygodnia ciąży. Wszystkie asany, ćwiczenia oddechowe oraz medytacje przygotowują kobietę i jej ciało do świadomego i naturalnego porodu. Również samo dziecko, poprzez wyciszenie się mamy w czasie zajęć, odnosi wymierne korzyści mogąc spokojnie rozwijać się w łonie szczęśliwej mamy.
Pragniesz harmonijnego porodu? Z dobrym przygotowaniem i świadomością ciała? Bez niepokoju, spadku motywacji i formy? Przyjdź, pozwól sobie doświadczyć i miej wybór.

dzieci joga_edited.jpg

JOGA DLA DZIECI

Zajęcia te skierowane są dla dzieci w grupie wiekowej od 6-13 lat. Wszystkie asany, ćwiczenia oddechowe czyli pranajamy oraz techniki medytacyjne wplecione w ruch i zabawę pozwalają osiągnąć dzieciom harmonię i ułatwiają im przejście przez wszystkie doświadczenia na ścieżce życia w sposób uważny, spokojny i łagodny.
Wybór drogi zależy zawsze do nas samych. Wskazanie dróg do wyboru naszemu dziecku to odpowiedzialność rodzica. Jakby to było pozwolić sobie i dziecku poznać to co może okazać się drogą do świadomego i harmonijnego życia?


WP_20170805_027.jpg

JIN JOGA

Najspokojniejsza joga świata:) To rodzaj praktyki, podczas której w konkretnej asanie pozostajemy od 1,5 do 5 min w zależności od naszego jogicznego stażu:), jak i warunków naszego ciała. Poprzez asany jin docieramy do tkanek głębokich w naszym ciele czyli do ścięgien, stawów i kości. Pozycje tutaj są bardzo statyczne. Wymagają pełnej uważności co do tego co komunikuje nam nasze ciało i szacunku dla jego granic i blokad oraz potraktowania siebie z miłością i łagodnością, nawet jeśli chcielibyśmy coś wiecej, a po prostu nie możemy. Czynienie nic nie czyniąc. Ruch w bezruchu. Pełna akceptacja dla tego co jest. Bo zawsze jest tak jak ma być:)

WP_20170805_006_edited.jpg

JOGA DLA SENIORÓW 60+

Zajęcia skierowane są do osób, które pomimo wieku i ograniczeń ruchowych mają świadomość, że ruch to życie i chcą być samodzielne jak najdłużej.
Asany, pozycje jogiczne, wykonywane są z pomocami, takimi jak klocki, koce czy też paski, zawsze dostosowanymi do potrzeb indywidualnych i zawsze z intencją, że wejscie w pozycję dzieje się z szacunkiem do własnego ciała.
 Jakby to było świadomie i z miłością troszczyć sie o "powóz" dla swojej duszy, tak by ciało pozwalało mi na coraz wiecej?

kregosłup_do_wydarzenia.jpg

JOGA KRĘGOSŁUPA

Zajęcia skierowane są do osób, których główną pozycją ciała w ciągu dnia jest siedzenie lub stanie. A w wyniku tego obolałe plecy, podbrzusze, spięte barki i kark oraz bolesne kolana. Podczas praktyki zajmować będziemy się kolejnymi odcinkami kręgosłupa oraz mięśniami odpowiedzialnymi za jego stan. A na koniec praktyki relaks przy dźwiękach gongu.

WP_20170805_033_edited.jpg

HATHA JOGA

Zajęcia skonstruowane są w sposób pozwalający zadbać o ciało w kilku aspektach: mięśniowo-kostnym, energetycznym i hormonalnym. Zajęcia skierowane są dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Stopień znajomości asan jest bez znaczenia, bowiem każdą pozycję można dostosować do możliwości ciała i wykonać ją bardziej lub mniej intensywnie.

49831345_2070993989658302_69830460092574

VINYASA

Vinyasa jest formą jogi gdzie sekwencje asan następują bezpośrednio po sobie, zsynchronizowane są z oddechem i połączone płynnymi przejściami. W zależności od energii grupy lub/i muzyki do której praktyka jest prowadzona, mogą być mniej lub bardziej dynamiczne.
Ten rodzaj jogi może praktykować każdy bez względu na jogowy staż i możliwości ciała.
Vinyasa jest świetnym sposobem by przygotować się do mocniejsze formy jogi jaką jest ashtanga.

52016181_623071241466452_117330569427156

ASHTANGA

Ashtanga jest dynamiczną formą jogi, gdzie asany wykonywane są w ściśle określonych seriach i w połączeniu z oddechem ujjayi czyli oddechem przez nos z charakterystycznym dźwiękiem.
Praktyka zaczyna się od serii Powitań Słońca. Ze względu na swój mocny charakter często wybierana jest przez mężczyzn, dla których vinyasa joga może wydawać się za łagodna.
Ze względu na ściśle określone reguły obowiązujące w ashtandze, praktyka ta będzie prowadzona w cyklach dziesięcio-tygodniowych, podczas których osoby praktykujące będą mogły zapoznać się ze wszystkimi asanami z serii. Następnym etapem będzie praktyka typu Mysore.

yoga-2232807_960_720.jpg

JOGA KUNDALINI

PRAKTYKA WIECZORNA Z JOGĄ NIDRĄ DLA KOBIET

Zajęcia dedykowane są kobietom, zwłaszcza tym, które odczuwają duże zmęczenie, na wielu poziomach.
Praktyka składać się będzie z części łagodnego rozciągania, by po całym dniu odblokować ciało fizyczne z napięć oraz z jogi nidry, która zapewni głęboki odpoczynek i odnalezienie drogi do swojej wewnętrznej mocy. Joga nidra to relaksacja, utrzymująca ciało w całkowitej pasywności. Uwalnia od napięć fizycznych, emocjonalnych i mentalnych. Jej celem jest uzyskanie rozluźnienia, dobrego samopoczucia, równowagi i spokoju.
"Joga nidra jest służbą miłości, którą obdarzamy samych siebie i wszystkich innych. Prowadzi nas do zrozumienia naszej prawdziwej natury i pokazuje, że kiedy służymy sobie, służymy wszystkim innym, a kiedy służymy innym, służymy sobie" - Robin Carnes, nauczycielka jogi nidry.

relaks.jpg
DSC_0122_edited.jpg

JOGA RODZINNA

Raz w miesiącu spotkanie dwóch swiatów: dorosłego z dziecięcym. Bez mentalnych ograniczeń. Dziecięca radość w ciele. Współbycie z dzieckiem i stanie się dzieckiem znów, podczas zabawy tematycznej z asanami. Ani dziecko ani rodzic nie musi wczesniej praktykować jogi. Ważna jest intencja: świadomie przebywać w przestrzeni serca ze swoim owocem i samym sobą. Jak by to było wspaniale widzieć szczęśliwe dziecko obserwujące swojego śmiejącego się beztrosko na podłodze rodzica...?

DSC_0010.JPG

Letnie i zimowe warsztaty z jogą dla dzieci

Warsztaty odbywają się w formule półkolonii. Dzieci poprzez zabawę poznają asany-pozycje jogiczne oraz odmiany samej jogi; zasady obowiązujące joginów oraz rożnego rodzaju umiejetności w metodyce zuchowo-harcerskiej. Cały dzień przebiega bardzo intensywnie:)
Warsztaty skierowane są zarówno do dzieci, które nie miały wczesniej styczności z tą formą ruchową (grupa początkująca), jak i do joginów praktykujących cały rok (grupa zaawansowana).

Opis zajęć

Get in Touch

Joga kundalini jest rodzajem jogi gdzie nastąpiło połączenie wszystkich technik ułatwiających zrównoważenie ciała, umysłu i duszy podczas jednej lekcji. Te techniki to: pranajamy, asany, relaksacja, mantry, mudry i medytacja.
Yogi Bhajan przekazał światu jogę kundalini jako narzędzie dla współczesnego człowieka Ery Wodnika, zabieganego i zestresowanego, który przy natłoku obowiązków i informacji, nie chce stracić kontaktu z samym sobą.