top of page

Opis zajęć

joga ciąza ulotka.png

JOGA PRENATALNA

Zajęcia skierowane są do kobiet od 12 tygodnia ciąży. Wszystkie asany, ćwiczenia oddechowe oraz medytacje przygotowują kobietę i jej ciało do świadomego i naturalnego porodu. Również samo dziecko, poprzez wyciszenie się mamy w czasie zajęć, odnosi wymierne korzyści mogąc spokojnie rozwijać się w łonie szczęśliwej mamy.
Pragniesz harmonijnego porodu? Z dobrym przygotowaniem i świadomością ciała? Bez niepokoju, spadku motywacji i formy? Przyjdź, pozwól sobie doświadczyć i miej wybór.

joga dla dzieci.jpg

JOGA DLA DZIECI

Zajęcia te skierowane są dla dzieci w grupie wiekowej od 6-12 lat. Wszystkie asany, ćwiczenia oddechowe czyli pranajamy oraz techniki medytacyjne wplecione w ruch i zabawę pozwalają osiągnąć dzieciom harmonię i ułatwiają im przejście przez wszystkie doświadczenia na ścieżce życia w sposób uważny, spokojny i łagodny.
Wybór drogi zależy zawsze do nas samych. Wskazanie dróg do wyboru naszemu dziecku to odpowiedzialność rodzica. Jakby to było pozwolić sobie i dziecku poznać to co może okazać się drogą do świadomego i harmonijnego życia?

WP_20170805_027.jpg

JIN JOGA

Najspokojniejsza joga świata:) To rodzaj praktyki, podczas której w konkretnej asanie pozostajemy od 1,5 do 5 min w zależności od naszego jogicznego stażu:), jak i warunków naszego ciała. Poprzez asany jin i pracy na powięzi docieramy do tkanek głębokich w naszym ciele czyli do ścięgien, stawów i kości. Pozycje tutaj są bardzo statyczne. Wymagają pełnej uważności co do tego co komunikuje nam nasze ciało i szacunku dla jego granic i blokad oraz potraktowania siebie z miłością i łagodnością, nawet jeśli chcielibyśmy coś więcej, a po prostu nie możemy. Czynienie nic nie czyniąc. Ruch w bezruchu. Pełna akceptacja dla tego co jest. Bo zawsze jest tak jak ma być:)

kregosłup_do_wydarzenia.jpg

JOGA KRĘGOSŁUPA

Zajęcia skierowane są do osób, których główną pozycją ciała w ciągu dnia jest siedzenie lub stanie. A w wyniku tego obolałe plecy, podbrzusze, spięte barki i kark oraz bolesne kolana. Podczas praktyki zajmować będziemy się kolejnymi odcinkami kręgosłupa oraz mięśniami odpowiedzialnymi za jego stan. A na koniec praktyki relaks przy dźwiękach gongu.

WP_20170805_033_edited.jpg

HATHA JOGA

Zajęcia skonstruowane są w sposób pozwalający zadbać o ciało w kilku aspektach: mięśniowo-kostnym, energetycznym i hormonalnym. Zajęcia skierowane są dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Stopień znajomości asan jest bez znaczenia, bowiem każdą pozycję można dostosować do możliwości ciała i wykonać ją bardziej lub mniej intensywnie. Hatha jogę można praktykować podczas jogi dla początkujących, dla średniozaawansowanych, jogi witalnej i wtorkowej praktyki porannej.

relaks.jpg

JOGA NIDRA

Zajęcia dedykowane są dla każdego, bez względu na płeć i wiek, ale zwłaszcza do tych, którzy odczuwają duże zmęczenie, na wielu poziomach.
Praktyka składać się będzie z części łagodnego rozciągania, by po całym dniu odblokować ciało fizyczne z napięć, praktyki oddechowej i enrgetycznej oraz z jogi nidry, która zapewni głęboki odpoczynek i odnalezienie drogi do swojej wewnętrznej mocy. Joga nidra to relaksacja, utrzymująca ciało w całkowitej pasywności. Uwalnia od napięć fizycznych, emocjonalnych i mentalnych. Jej celem jest uzyskanie rozluźnienia, dobrego samopoczucia, równowagi i spokoju.
"Joga nidra jest służbą miłości, którą obdarzamy samych siebie i wszystkich innych. Prowadzi nas do zrozumienia naszej prawdziwej natury i pokazuje, że kiedy służymy sobie, służymy wszystkim innym, a kiedy służymy innym, służymy sobie" - Robin Carnes, nauczycielka jogi nidry.

DSC_0122_edited.jpg

JOGA RODZINNA

Raz w miesiącu spotkanie dwóch swiatów: dorosłego z dziecięcym. Bez mentalnych ograniczeń. Dziecięca radość w ciele. Współbycie z dzieckiem i stanie się dzieckiem znów, podczas zabawy tematycznej z asanami. Ani dziecko ani rodzic nie musi wczesniej praktykować jogi. Ważna jest intencja: świadomie przebywać w przestrzeni serca ze swoim owocem i samym sobą. Jak by to było wspaniale widzieć szczęśliwe dziecko obserwujące swojego śmiejącego się beztrosko na podłodze rodzica...?

warsztaty dla dzieci kolaz.jpg

Letnie warsztaty z jogą dla dzieci
 

Warsztaty odbywają się w formule półkolonii. Dzieci poprzez zabawę poznają asany-pozycje jogiczne oraz odmiany samej jogi; zasady obowiązujące joginów oraz rożnego rodzaju umiejętności w metodyce zuchowo-harcerskiej. Cały dzień przebiega bardzo intensywnie:)
Warsztaty skierowane są zarówno do dzieci, które nie miały wcześniej styczności z tą formą ruchową, jak i do joginów praktykujących cały rok.

bottom of page