top of page

Przygotowanie do zajęć

Najbardziej komfortową sytuacją dla osoby praktykującej jest czas na 1,5- 2 godzin po spożyciu ostatniego posiłku. Wszystkie składniki odżywcze są już wchłonięte do organizmu dając mu odpowiedni poziom energii. Jedzenie bezpośrednio przed praktyką może spowodować mniejszy komfort w trakcie zajęć, ale przede wszyskim zaangażuje naszą energię w układ pokarmowy, zamiast w ruchowy.
Jeśli zaistniała sytuacja, iż nie było możliwości zjedzenia wcześniej, a występuje głód i brak energii, dobrym rozwiązaniem, które nie obciąży naszego układu trawiennego, a wygeneruje nam szybko energię jest zjedzenie banana z kardamonem.

Strój do jogi powinien być przede wszystkim komfortowy. Spodnie na tyle swobodne, by móc wykonać pozycję bez zwracania uwagi na to czy nastarcza nam ich na wszystkie części ciała, które mają przykrywać:)), tak by cała uważność przeniesiona została do wewnątrz nas. Ta sama zasada dotyczy koszulek. Należy pamiętać, że przy skłonach i pozycjach odwróconych ubrania potrzeba trochę więcej:). Na spodniach i koszulkach nie powinno być ozdób, które są wystające lub ostre w dotyku, o które można by się zahaczyć lub skaleczyć, takich jak metalowe zamki, ćwieki, cekiny, kryształki itd.


Mata. Na miejscu znajduje się kilka mat, przede wszystkim dla osób, które nie mają jeszcze swojej lub nie zdecydowały się jeszcze czy ta forma aktywności jest dla nich. Jednak najbardziej komfortową sytuacją jest posiadanie własnej maty. To nasza prywatna przestrzeń w trakcie praktyki, przesiąknięta naszą energią. Jeśli nie wiesz jaką mate zakupić, najlepiej zapytać instruktora na co zwrócić uwagę przy wyborze.
 

bottom of page